Spread the love

Στον Νομό της Εύβοιας, «ανάμεσα στις δύο Γέφυρες του Ευρίπου», στο Νότιο Φυσικό Λιμάνι στην Χαλκίδα, στις 11 & 12 Μαΐου 2019, Ολοκληρώθηκε με Απόλυτη Επιτυχία, για 10η συνεχή Χρονιά, ο Ναυταθλητικός Θεσμός (πλέον) της Πόλης και Επίσημος Διασυλλογικός Αγώνας της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας  – «Κύπελλο Ευρίπου Νέων 2019» από τον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Χαλκίδας (Ι.Ο.Χ) –

Το Δ.Σ. & μέλη του Συλλόγου, οι Υπεύθυνοι Συντονισμού και Άξιοι Προπονητές των Παιδιών, Σαμαρτζής Νικόλαος & Ριτσώνης Κων/νος, και οι Εθελοντές Γονείς των Αθλητών του Ι.Ο.Χαλκίδας  Διοργάνωσαν άψογα 6 κούρσες για 5 τύπους αθλητικών σκαφών, για δύο συνεχόμενες ημέρες και Φιλοξένησαν στον τόπο: 90 Αθλητές με τα Σκάφη τους, τους Προπονητές τους και τους Εθελοντές Συνοδούς Γονείς, 11 Ναυταθλητικούς – Ναυτικούς Ομίλους από όλη τη Χώρα (Αγ. Αποστόλους, Αλεξανδρούπολη, Αλκυών-Ραφήνα, Αρτέμιδα-Σπάτα, Δελφινάριο, Δήλεσι, Ειρήνης Φιλίας, Καλαμάκι, Λαυρεωτική, Μάτι Αττικής & Νέων Παλατίων Ωρωπού).

Από τον Ι.Ο.Χαλκίδας Συμμετείχαν 24 ΑΘΛΗΤΕΣ της Πόλης.


1. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ σκαφών 2.4MR ΑΜεΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ο Αργυρίου Γεώργιος.
2. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ σκαφών OPTIMIST (56 σύνολο – 15 του Ι.Ο.Χ.), ΠΡΩΤΕΥΣΑΝ :
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Αλέξανδρος – 1ος Γενικής & Αγοριών, 1ος σε όλες τις κούρσες & Μέλος Ελληνικής Εθνικής Ομάδας Κατηγ. Optimist,  ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ Αθανάσιος – 2ος Παίδων, 14ος Γενικής,  ΚΑΛΑΙΤΖΟΓΛΟΥ Ευτυχία – 3η Κοριτσιών, 9η Γενικής,

3. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ σκαφών LASER RDL (13 σύνολο – 2 του Ι.Ο.Χ.), ΠΡΩΤΕΥΣΕ :  ΛΕΜΠΕΣΗΣ Ευάγγελος – 2ος Γενικής

ΕΠΙΣΗΣ από τον Ι.Ο.Χ.

Α. στην κατηγορία σκαφών OPTIMIST ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ :
Ρέμπελος Κων/νος – 4ος Αγοριών, 7ος Γενικής ,
Σιδηρόπουλος Ορέστης – 4ος Παίδων, 21ος Γενικής,
Ορφανού Αντιγόνη – 7η Κορασίδων, 54η Γενικής,
Πετράκης Δημήτριος – 11ος Αγοριών, 24ος Γενικής,
Στενού Ιόλη – 12η Κοριτσιών, 56η Γενικής,
Γιασεμάκης Ραφαήλ – 13ος Παίδων, 43ος Γενικής,
Κυριάκης Απόστολος-Άγγελος – 14ος Αγοριών, 29ος Γενικής,
Οικονομόπουλος Σπύρος – 16ος Αγοριών, 44ος,
Ζούμπος Δημήτριος – 16ος Παίδων, 49ος Γενικής ,
Μπουλίνης Θεόδωρος – 17ος Παίδων, 51ος Γενικής ,
Τουλούμης Θεοφάνης – 18ος Αγοριών, 48ος Γενικής,
Μπουλίνης Μάριος – 18ος Παίδων, 52ος Γενικής – ο Μικρότερος Αθλητής Αγώνων,

Β. στην κατηγορία σκαφών LASER RDL, ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ο Χατζηγεωργίου Γεώργιος – 10ος Γενικής .

Γ. Στην κατηγορία σκαφών LASER 4.7 (18 σύνολο – 2 του Ι.Ο.Χ.) ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ :
Ιωαννίδης Κων/νος – 9ος Αγοριών, 11ος Γενικής,
Κυριακίδης Στέφανος – 12ος Αγοριών, 14ος Γενικής,

4. Στην κατηγορία σκαφών LASER 2000 ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ τα πληρώματα του Ι.Ο.Χ.
Τσαμπά Μαρία-Κυριακίδης Κορνήλιος – 1ο Γενικής
Κιούση Ματούλα-Σκούρας Βασίλειος – 2ο Γενικής

Το Δ.Σ. του Ι.Ο.Χαλκίδας,  ευχαριστεί Ιδιαιτέρως :  όλους τους Αθλητές, αλλά μικρούς και μεγάλους που συμμετείχαν στην στεριά και στην Θάλασσα, για την διοργάνωση και Διεξαγωγή του Κυπέλου Ευρίπου Nέων 2019 στην Χαλκίδα,

– Επιπλέον δε Ευχαριστεί :  Τους Χορηγούς των Αγώνων, για την Υλική & Οικονομική τους βοήθεια,  Το Σώμα Σαμαρειτών, Διασωστών & Ναυαγοσωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Χαλκίδας, για την Υγειονομική Κάλυψη κατά την Διάρκεια των Αγώνων,  Τον Οργανισμό Λιμένων Ν. Ευβοίας (ΟΛΝΕ Α.Ε.), για την Συνεχή & διαρκή τα τελευταία Χρόνια Βοήθεια & Συμπαράστασή του.

– Τέλος Ευχαριστεί για την Φυσική τους Παρουσία :  Τον κ. Κολιαστάση Χρήστο – Πρόεδρο Επιτροπής Δραστηριοτήτων της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας (Ε.Ι.Ο.)  Τον κ. Παπανδρέου Ανδρέα – Πρόεδρο & Δ/νων Σύμβουλο του ΟΛΝΕ Α.Ε.  Τον κ. Μπουγιούρη Αντώνιο – Παγκόσμιο Πρωταθλητή Laser.

Από Evia Time

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.